Darmstadt 98 | 0:6 | TSG Hoffenheim |
|
||||||||
Bayern München | 2:0 | VfL Wolfsburg |
|
||||||||
VfL Bochum | 0:5 | B. Leverkusen |
|
||||||||
Karlsruher SC | 1:2 | Hannover 96 |
|
||||||||
FC St. Pauli | 3:1 | VfL Osnabrück |
|
||||||||
E. Braunschweig | 1:0 | Wehen Wiesbaden |
|
||||||||
Manchester Utd. | 0:1 | FC Arsenal |
|
||||||||
MSV Duisburg | 2:2 | Erzgebirge Aue |
|
||||||||
SC Verl | 2:0 | Pr. Münster |
|
||||||||
Saarbrücken | 2:1 | SC Freiburg II |
|
||||||||
FC Cádiz | 1:0 | FC Getafe | |||||||||
Atlético Madrid | 1:0 | Celta Vigo |
|
||||||||
FC Valencia | 0:0 | Rayo Vallecano |
|
||||||||
Betis Sevilla | 3:2 | UD Almería | |||||||||
Lazio Rom | 2:0 | FC Empoli | |||||||||
Genua CFC | 2:1 | US Sassuolo | |||||||||
Hellas Verona | 1:2 | FC Turin | |||||||||
Juventus Turin | 1:1 | US Salernitana | |||||||||
Atal. Bergamo | 2:1 | AS Rom |
|
||||||||
Paris SG | 1:3 | FC Toulouse | |||||||||
R. Straßburg | 2:1 | FC Metz | |||||||||
Stade Rennes | 1:1 | RC Lens | |||||||||
Ol. Marseille | 3:1 | FC Lorient | |||||||||
Clermont Foot | 0:1 | Olympique Lyon |
|
||||||||
FC Nantes | 1:2 | LOSC Lille |
|
||||||||
Montpellier | 0:2 | AS Monaco |
|
||||||||
Hamburger SV II | 0:1 | SC Weiche 08 | |||||||||
E. Norderstedt | 0:2 | SV Meppen | |||||||||
Teutonia 05 | 0:2 | TSV Havelse | |||||||||
Bremer SV | 0:0 | Blau-Weiß Lohne | |||||||||
Holst. Kiel II | 1:0 | Phönix Lübeck | |||||||||
FC Winterthur | 1:3 | FC Zürich |
|
||||||||
FC St. Gallen | 1:1 | Servette FC |
|
||||||||
LASK | 2:2 | Sturm Graz |
|
||||||||
A. Klagenfurt | 0:1 | Rapid Wien |
|
||||||||
TSV Hartberg | 1:5 | RB Salzburg |
|
||||||||
Gil Vicente | 2:0 | Farense | |||||||||
Casa Pia | 0:1 | Moreirense FC | |||||||||
Benfica | 5:0 | FC Arouca | |||||||||
FC Porto | 2:1 | Boavista Porto | |||||||||
Norwich City | 0:0 | Leeds United |
|
||||||||
West Brom | 0:0 | Southampton |
|
||||||||
Atlético-MG | verlegt | Grêmio |
|
||||||||
Palmeiras | 0:2 | Athletico-PR |
|
||||||||
Fortaleza | 1:1 | Botafogo |
|
||||||||
Atlético-GO | 0:1 | EC Cruzeiro |
|
||||||||
EC Bahia | 1:0 | RB Bragantino |
|
||||||||
Vasco da Gama | 2:1 | EC Vitória | |||||||||
FK Orenburg | 0:2 | Lok Moskau | |||||||||
Fakel Voronezh | 0:0 | Ural | |||||||||
Sochi | 6:1 | Pari NN | |||||||||
Otelul Galati | 2:0 | FC Botosani | |||||||||
ACSM Poli Iasi | 2:0 | Petrolul | |||||||||
FC U Craiova | 1:3 | FC Hermannstadt | |||||||||
FC Dinamo | 2:0 | UTA Arad | |||||||||
FC Voluntari | 0:1 | U Cluj | |||||||||
FK Oleksandriya | 1:0 | SK Dnipro-1 | |||||||||
Chornomorets | 3:0 | Metalist 1925 | |||||||||
Kristiansund | 2:4 | Bodø/Glimt | |||||||||
Strømsgodset | 0:1 | Viking | |||||||||
KFUM | 1:4 | Fredrikstad | |||||||||
HamKam | 2:2 | Haugesund | |||||||||
Sandefjord | 4:1 | Sarpsborg 08 | |||||||||
Tromsø | 4:0 | Odd | |||||||||
Lillestrøm | 0:2 | Brann | |||||||||
IFK Norrköping | 1:2 | Hammarby IF | |||||||||
BK Häcken | 3:1 | Kalmar FF | |||||||||
Djurgården | 2:0 | Elfsborg | |||||||||
IFK Värnamo | 1:1 | Brommapojkarna | |||||||||
NK Lokomotiva | 2:1 | Slaven Belupo | |||||||||
NK Istra | 1:1 | Hajduk Split | |||||||||
Ekenäs IF | 0:2 | Ilves | |||||||||
FC Lahti | 3:0 | IFK Mariehamn | |||||||||
P. Niepolomice | 1:0 | Warta Posen | |||||||||
Widzew Lodz | 1:3 | Zaglebie Lubin | |||||||||
Lech Posen | 1:2 | Legia Warschau |
|
||||||||
Septemvri Sofia | 0:2 | Strumska Slava | |||||||||
Dunav | 1:1 | Montana | |||||||||
Belasitsa | 2:0 | Ludogorets II | |||||||||
Yantra | 1:1 | Sportist Svoge | |||||||||
Levski Sofia | 0:0 | Cherno More | |||||||||
NK Celje | 2:1 | FC Koper | |||||||||
NK Bravo | 1:1 | NS Mura | |||||||||
Beroe | 2:0 | Pirin | |||||||||
Kisvárda | 4:3 | Mezőkövesd | |||||||||
Debrecen | 1:0 | Fehérvár | |||||||||
HEBC Hamburg | 3:3 | SC Victoria | |||||||||
USC Paloma | 0:2 | TuS Dassendorf | |||||||||
SV Halstenbek | 1:2 | Altona 93 | |||||||||
Union Tornesch | 4:3 | Alsterbrüder | |||||||||
SC Hemmingen/W. | 5:2 | FC Sulingen | |||||||||
Nieders. Döhren | 3:1 | VfL Bückeburg | |||||||||
TuS Garbsen | 1:4 | HSC/BW Tündern | |||||||||
FC Lehrte | 2:5 | Krähenwinkel | |||||||||
Halvestorf/H. | 0:0 | FC Eldagsen | |||||||||
Fortuna Bonn | 4:2 | TuS Mondorf | |||||||||
Oberpleis | 1:4 | SC Rheinbach | |||||||||
FV Wiehl | 2:4 | SSV Merten | |||||||||
Homburg-Nü. | 2:4 | SV Deutz 05 | |||||||||
SV Schlebusch | 1:3 | Köln-Flittard | |||||||||
BW Friesdorf | 0:2 | 1.FC Spich | |||||||||
SSV Bornheim | 2:3 | FC Pesch | |||||||||
SV Unterreich. | 0:3 | VfR Katschenr. | |||||||||
Weisendorf | 2:2 | Quelle Fürth | |||||||||
Feldmoching | 0:4 | Neufraunhofen | |||||||||
Lok Stendal | 1:1 | SSC Weißenfels | |||||||||
Nyva Ternopil | 4:0 | MFK Metalurg | |||||||||
Bukovyna | 0:1 | Kremin | |||||||||
RW Walldorf II | 5:1 | Wald-Michelbach | |||||||||
G. Ober-Roden | 5:1 | DJKSF Bad Homb. | |||||||||
1.FCA Darmstadt | 6:0 | SG Bornheim/GW | |||||||||
RW Frankfurt | 1:2 | SF Seligenstadt | |||||||||
VfR Fehlheim | 0:4 | SKG Rodgau | |||||||||
TSV Gochsheim | 0:1 | TSV Großbardorf | |||||||||
TuS Leider | 4:4 | TuS Röllbach | |||||||||
Unterpleichfeld | 3:3 | Alem. Haibach | |||||||||
ASV Rimpar | 1:1 | DJK Don Bosco | |||||||||
Frammersbach | 3:1 | Schwebenried | |||||||||
RS Berkane | 2:1 | Zamalek | |||||||||
TB ASV Regenst. | 0:1 | SC Luhe Wildenau | |||||||||
Reichenbach | 3:1 | Motor Wilsdruff | |||||||||
FV Dresden 06 | 0:2 | SG Rabenstein | |||||||||
Fort. Chemnitz | 1:2 | Markranstädt | |||||||||
Rapid Chemnitz | 0:3 | Empor Glauchau | |||||||||
SVGO Bremen | 5:0 | FC Huchting | |||||||||
SV Grohn | 2:1 | TSV Wulsdorf | |||||||||
ATS Buntentor | 1:0 | SC Borgfeld | |||||||||
Habenhauser FV | 4:2 | OT Bremen | |||||||||
FCA Walldorf II | 4:2 | W. Mannheim U21 | |||||||||
VfB Bretten | 3:2 | ASC Neuenheim | |||||||||
TSV Reichenbach | 4:3 | F. Heddesheim | |||||||||
B. Neunkirchen | 3:4 | FV Schwalbach | |||||||||
SV Saar 05 | 1:0 | VfL Primstal | |||||||||
SC Reisbach | 2:3 | SG Marpingen | |||||||||
FC Homburg II | 2:3 | Hertha Wiesbach | |||||||||
FC Metternich | 3:1 | SG 99 Andernach | |||||||||
FV Morbach | 3:0 | FC N'roßbach | |||||||||
FSG Ehrang/P. | 2:5 | Ahrweiler BC | |||||||||
SpVgg Wirges | 0:1 | RW Wittlich | |||||||||
W. Nordhausen | 3:1 | Heiligenstadt | |||||||||
SF Elzach-Yach | 4:1 | DJK Donauesch. | |||||||||
Rielasingen | 2:3 | SV Linx | |||||||||
Eichenzell | 4:1 | Lichtenauer FV | |||||||||
SG Klei/Hun/Doh | 2:1 | SV 1910 Neuhof | |||||||||
CSC 03 Kassel | 2:4 | FSV Wolfhagen | |||||||||
FSV Dörnberg | 3:0 | Vikt. Bronnzell | |||||||||
Barockstadt II | 3:0 | OSC Vellmar | |||||||||
Sandershausen | 4:1 | SG Bad Soden | |||||||||
Kashima Antlers | 3:3 | Tokyo Verdy | |||||||||
KR Reykjavík | 1:2 | HK Kópavogs | |||||||||
Víkingur | 2:0 | Hafnarfjördur | |||||||||
Fylkir | 0:3 | Breidablik | |||||||||
Igman Konjic | 0:0 | Zeljeznicar | |||||||||
HSK Posusje | 2:1 | Sloga Meridian | |||||||||
Isloch | 0:1 | Dinamo Minsk | |||||||||
Torpedo Zhodino | 2:1 | Naftan | |||||||||
Slavia | 0:1 | Neman Grodno | |||||||||
UCV FC | 4:0 | I. de Barinas | |||||||||
Angostura FC | 3:4 | Portuguesa FC | |||||||||
Hegelmann | 0:0 | Zalgiris | |||||||||
Kauno Zalgiris | 2:1 | FA Siauliai | |||||||||
FK Gornji Rahic | 2:2 | Sloboda Tuzla | |||||||||
Avaí-SC | 1:0 | Coritiba FC |
|
||||||||
Mirassol-SP | 2:1 | Paysandu-PA | |||||||||
CF Amèrica | 0:3 | FC Pas | |||||||||
CF Esperança | 2:4 | FC Ordino | |||||||||
CE Carroi | 0:2 | Penya Encarnada | |||||||||
Atlant Kobrin | 3:0 | Nadezhda | |||||||||
Novaya Pripyat | 5:2 | Lyakh. Volat | |||||||||
FK Urozhaynaya | 3:7 | DMedia Minsk | |||||||||
FC Santa B | 0:15 | FC Rànger's | |||||||||
FS La Massana | 4:1 | AC Escaldes B | |||||||||
Esperance | 3:2 | ES Sahel | |||||||||
Hibernian FC | 0:4 | Aberdeen FC | |||||||||
UR La Louvière | 2:3 | RFC Meux | |||||||||
FC Ganshoren | 3:2 | RE Acren | |||||||||
RRC Hamoir | 1:2 | Tubize-Braine | |||||||||
RFC Warnant | 1:1 | RFCU Kelmis | |||||||||
Verviétois | 2:1 | Stockay | |||||||||
RUS Rebecq | 1:6 | RUS Binche | |||||||||
RSD Jette | 1:5 | Union SG U23 | |||||||||
Merelbeke | 2:1 n.E. | Jong Essevee | |||||||||
Lyra-Lierse | 5:0 | Rupel Boom | |||||||||
Bohemians 1905 | 1:1 | Jablonec | |||||||||
Pardubice | 3:2 | C. Budejovice | |||||||||
Karvina | 2:2 | Zlin | |||||||||
Slovan Liberec | 1:2 | FK Teplice | |||||||||
Sigma Olmütz | 1:3 | Hradec Kralove | |||||||||
Mladost U19 | 2:0 | Graficar U19 | |||||||||
Novi Pazar U19 | 6:3 | FK Zemun U19 | |||||||||
FK TSC | 2:0 | FK Cukaricki | |||||||||
Partizan | 3:0 | Mladost | |||||||||
Roter Stern | 3:2 | Radnicki 1923 | |||||||||
Vojvodina | 5:0 | Napredak | |||||||||
FC Vaajakoski | 0:3 | OLS | |||||||||
Pallokerho | 1:2 | KuPS II | |||||||||
HJK Klubi 04 | 0:0 | Espoon PS | |||||||||
FC Jazz | 1:4 | RoPS | |||||||||
Atlantis FC | 3:0 | Vaasa IFK | |||||||||
PK-35 | 1:1 | SJK II | |||||||||
JäPS | 1:5 | JIPPO | |||||||||
SalPa | 0:1 | TPS | |||||||||
Käpylän Pallo | 4:0 | Mikkelin | |||||||||
OsPa | 3:2 | HauPa | |||||||||
FC Ylivieska | 2:5 | Korsnäs FF | |||||||||
Bröndby IF | 1:3 | FC Kopenhagen | |||||||||
FC Midtjylland | 2:1 | Aarhus GF | |||||||||
Nordsjaelland | 4:1 | Silkeborg IF | |||||||||
ABC FC | 0:2 | Londrina-PR | |||||||||
CSA | 0:5 | Athletic-MG | |||||||||
Ferroviária-SP | 2:1 | Náutico | |||||||||
Randers FC | 2:2 | Hvidovre | |||||||||
Viborg FF | 1:2 | Vejle BK | |||||||||
Dunajska Streda | 1:0 | Spartak Trnava | |||||||||
Jeonbuk Hyundai | 2:3 | Suwon FC | |||||||||
Ulsan HD | 2:2 | Gimcheon Sangmu | |||||||||
Pohang Steelers | 1:1 | Jeju United | |||||||||
ND Primorje | 4:0 | NK Triglav | |||||||||
ND Ilirija | 1:1 | NK Tolmin | |||||||||
ND Dravinja | 0:0 | Rudar Velenje | |||||||||
ND Gorica | 1:3 | Beltinci | |||||||||
Gimnasia (CdU) | 1:2 | 9 de Julio | |||||||||
Juv. Antoniana | 3:0 | Union (S) | |||||||||
Comerciantes FC | 1:0 | U. San Martín | |||||||||
L.A. Firpo | 1:0 | ADI Metapán | |||||||||
Alianza FC | 2:0 | Once Deportivo | |||||||||
CD Águila | 7:6 n.E. | FAS | |||||||||
Columbus 2 | 0:1 | Cincinnati 2 | |||||||||
Minnesota 2 | 1:0 | Ventura County | |||||||||
Kansas City II | 2:1 | Colorado 2 | |||||||||
LAFC 2 | 3:4 | Whitecaps 2 | |||||||||
Real Santa Cruz | 0:2 | Wilstermann | |||||||||
The Strongest | 2:1 | Nacional Potosí | |||||||||
Ind. Petrolero | 0:1 | Bolívar | |||||||||
Aurora | 3:1 | Oriente P. | |||||||||
Gyeongnam FC | 1:2 | Seongnam FC | |||||||||
FC Anyang | 0:0 | Gimpo FC | |||||||||
Bucheon FC | 3:4 | Jeonnam Dragons | |||||||||
SV Frisia 03 | 2:0 | TuS Rotenhof | |||||||||
Omiya U18 | 2:0 | Shoshi HS | |||||||||
Maebashi Ik. HS | 0:2 | RKU Kashiwa HS | |||||||||
FC Tokyo U18 | 1:1 | Yokohama FC U18 | |||||||||
Frontale U18 | 3:0 | Ichifuna HS | |||||||||
Phönix II | 0:1 | Eutin 08 | |||||||||
SV Eichede II | 4:2 | GW Siebenbäumen | |||||||||
SSC Hagen | 0:2 | Ratzeburger SV | |||||||||
Eichholzer SV | 2:0 | TSV Pansdorf | |||||||||
Shizugaku HS | 2:1 | Yonago Kita HS | |||||||||
Fagiano U18 | 0:4 | Teikyo Nagaoka | |||||||||
Hig. Fukuoka HS | 1:0 | Kamigaku HS | |||||||||
Kumamoto Ozu HS | 5:1 | Sagan U18 | |||||||||
Josei HS | 0:1 | Grampus U18 | |||||||||
Kampong | 1:3 | VVSB | |||||||||
AWC | 0:0 | Quick DH | |||||||||
TOGB | 1:0 | SV Meerssen | |||||||||
Baronie | 3:4 | VV Gemert | |||||||||
Groene Ster | 0:3 | Blauw Geel '38 | |||||||||
SV Kapfenberg | 4:2 | SKU Amstetten | |||||||||
Sturm Graz II | 1:4 | SV Lafnitz | |||||||||
San Marcos | 0:0 | Wanderers | |||||||||
AC Barnechea | 0:0 | Antofagasta | |||||||||
D. Recoleta | 0:0 | La Serena | |||||||||
Curicó Unido | 1:0 | San Luis | |||||||||
Blacktown City | 3:0 | Marc. Stallions | |||||||||
Ilinden | 3:1 | Sydney FC II | |||||||||
St Albans | 1:4 | South Melbourne | |||||||||
GOSK U17 | 0:3 | Zvijezda 09 U17 | |||||||||
S. Brijeg U17 | 2:1 | Posusje U17 | |||||||||
Velez U17 | 0:2 | Zr. Mostar U17 | |||||||||
Kozara U19 | 1:3 | Tuzla City U19 | |||||||||
R. Hadzici U19 | 3:4 | Sarajevo U19 | |||||||||
Z. BL U19 | 0:0 | V. Mostar U19 | |||||||||
Greenville | 3:2 | Tormenta FC | |||||||||
Lexington SC | 6:3 n.E. | CV Fuego FC | |||||||||
Red Wolves | 1:0 | Richmond | |||||||||
Spokane | 3:2 | Union Omaha | |||||||||
Daegu Reserve | 4:2 | Busan Trans. C. | |||||||||
Hwaseong FC | 1:0 | FC Mokpo | |||||||||
Yangpyeong FC | 1:0 | Daejeon Korail | |||||||||
Yeoju FC | 0:2 | Gimhae FC | |||||||||
Dangjin Citizen | 2:1 | Seoul Jungnang | |||||||||
Daejeon Reserve | 0:1 | FC Chungju | |||||||||
FC Elva | 2:2 | FC Flora U21 | |||||||||
FK Omarska | 0:1 | Romanija Pale | |||||||||
AS Marsa | 1:0 | ES Metlaoui | |||||||||
US Ben Guerdane | 1:1 | CA Bizertin | |||||||||
Olympique Beja | 3:0 | US Tataouine | |||||||||
Lohjan Pallo | 0:1 | SexyPöxyt TN | |||||||||
NJS III | 2:5 n.E. | FC Kuusysi | |||||||||
Liverpool FC | 2:1 | Cerro Largo | |||||||||
Rampla Jrs | 0:1 | Boston River | |||||||||
CA Progreso | 1:4 | Defensor SC | |||||||||
Sport. Luqueño | 0:0 | CS Ameliano | |||||||||
Cerro Porteño | 1:1 | Olimpia | |||||||||
FCI Levadia | 0:0 | Kalju FC | |||||||||
Kalev | 1:0 | JK Trans Narva | |||||||||
Nomme United | 0:1 | Paide | |||||||||
Nea Salamis | 1:1 | AEZ Zakakiou | |||||||||
Apol. Limassol | 4:1 | Othellos Athien | |||||||||
Sport Huancayo | 0:2 | Alianza Lima | |||||||||
César Vallejo | 1:1 | Los Chankas | |||||||||
UTC | 2:6 | FBC Melgar | |||||||||
Dep. Garcilaso | 0:0 | Atlético Grau | |||||||||
Napier City | 2:1 | Petone | |||||||||
Phnom Penh | 1:1 | Svay Rieng | |||||||||
Visakha FC | 1:1 | Boeung Ket | |||||||||
Rayong FC | 4:1 n.V. | Ayutthaya Utd. | |||||||||
Chonburi FC | 1:1 | PT Prachuap FC | |||||||||
Buriram Utd. | 1:1 | Port FC | |||||||||
Bangkok Utd. | 5:0 | Trat FC | |||||||||
Rezeknes FA | 1:2 | AFA Olaine | |||||||||
Skanste | 0:1 | JDFS Alberts | |||||||||
SD Amorebieta | 2:0 | FC Villarreal B | |||||||||
Real Oviedo | 1:0 | Real Saragossa | |||||||||
Albacete | 1:0 | CD Leganés | |||||||||
FC Cartagena | 2:0 | CD Teneriffa | |||||||||
FC Elche | 0:3 | SD Huesca | |||||||||
Sabah | 0:0 | Penang | |||||||||
Kuala Lumpur | 1:1 | Kuching City | |||||||||
CD Tondela | 2:3 | CD Nacional | |||||||||
Leixões | 0:0 | Avs FS | |||||||||
Mafra | 0:2 | Santa Clara | |||||||||
CS Marítimo | 2:1 | Oliveirense | |||||||||
FC Porto B | 1:3 | Paços Ferreira | |||||||||
Viktoria Zizkov | 1:1 | Varnsdorf | |||||||||
Vlasim | 2:1 | SILON Taborsko | |||||||||
Dukla Prag | 3:2 | 1.SK Prostejov | |||||||||
SFC Opava | 3:1 | MFK Vyskov | |||||||||
Gefle IF | 2:0 | Skövde AIK | |||||||||
Helsingborgs IF | 2:2 | Sandvikens IF | |||||||||
IK Brage | 2:1 | Östersunds FK | |||||||||
Cuiabá-MT | 6:6 n.E. | Vila Nova FC | |||||||||
CD Everton | 3:3 | Cobresal | |||||||||
Copiapó | 4:0 | Cobreloa | |||||||||
Audax Italiano | 1:4 | Colo-Colo | |||||||||
Atlético CP | 1:0 | Lus. Lourosa | |||||||||
Varzim | 2:0 | SC Covilhã | |||||||||
Felgueiras | 1:1 | SC Braga B | |||||||||
Alverca | 2:1 | Acad. Coimbra | |||||||||
Bijelo Brdo | 0:0 | NK Orijent 1919 | |||||||||
NK Jarun | 1:2 | Zrinski Osjecko | |||||||||
NK Solin | 4:0 | Croat. Zmijavci | |||||||||
FC Honka U19 | 5:0 | Pöxyt U19 | |||||||||
GrIFK U19 | 3:0 | EsPa U19 | |||||||||
VPS U19 | 4:1 | TOVE U19 | |||||||||
Kirkkonummi U19 | 1:1 | Tikka U19 | |||||||||
Unia Tarnow | 1:1 | Swidniczanka | |||||||||
Arka Gdynia | 1:0 | Z. Sosnowiec | |||||||||
Odra Opole | 3:0 | Wisla Plock | |||||||||
Pol. Warschau | 0:2 | Gornik Leczna | |||||||||
FC Lorient U19 | 3:1 | Concarneau U19 | |||||||||
Bordeaux U19 | 3:1 | Angers SCO U19 | |||||||||
LB Châteauroux U19 | 1:2 | FC Nantes U19 | |||||||||
Avranches U19 | 2:2 | Stade Brest U19 | |||||||||
USSA Vertou U19 | 1:1 | Rennes U19 | |||||||||
Mérignac U19 | 2:2 | Trélissac U19 | |||||||||
Jagiellonia II | 4:0 | Legionovia | |||||||||
AS Nancy B | 1:1 | FCOSK 06 | |||||||||
Stolem | 2:0 | Polonia Sroda | |||||||||
Rukh 2 Lviv | 1:2 | PFK Zvyagel | |||||||||
Karpaty 2 Lviv | 3:2 | Lokomotyv Kyiv | |||||||||
PAOK U19 | verlegt | Olympiakos U19 | |||||||||
Kyzylzhar | 0:2 | Aktobe | |||||||||
Yelimay | 2:1 | Shakhter K. | |||||||||
FC Astana | 1:1 | Kaysar | |||||||||
FC Zhenis | 0:2 | Kairat Almaty | |||||||||
Ordabasy | 1:0 | Tobol Kostanay | |||||||||
Slavia Prag B | 2:2 | Pisek | |||||||||
Admira Prag | 0:2 | Motorlet Prag | |||||||||
Hradec Kr. B | 0:4 | Chlumec n/Cidl. | |||||||||
Pardubice B | 2:1 | Prepere | |||||||||
Ml. Boleslav B | 1:0 | Sokol Brozany | |||||||||
Povltavska FA | 2:1 | Vikt. Pilsen B | |||||||||
Slovacko B | 3:0 | Zlinsko | |||||||||
Karvina B | 0:1 | Zlin B | |||||||||
Unicov | 1:1 | Rosice | |||||||||
Banik Ostrau B | 3:0 | Blansko | |||||||||
FC Fredericia | 0:1 | Kolding IF | |||||||||
Mornar Bar | 3:0 | Rudar Pljevlja | |||||||||
FK Decic Tuzi | 2:0 | FK Jezero | |||||||||
Mladost DG | 3:2 | Sutjeska Niksic | |||||||||
OFK Petrovac | 2:2 | Arsenal Tivat | |||||||||
B. Podgorica | 2:0 | Jedinstvo | |||||||||
Rana FK | 3:0 | Strømsgodset II | |||||||||
Orkla FK | 0:2 | Stabæk II | |||||||||
SK Trygg/Lade | 3:2 | Rosenborg II | |||||||||
Mosjøen IL | 2:2 | Byåsen TF | |||||||||
Fana | 2:1 | Åsane II | |||||||||
Bodø/Glimt II | 1:3 | Kongsvinger II | |||||||||
Mjølner | 1:4 | Hønefoss | |||||||||
Træff | 3:0 | Aalesund II | |||||||||
Lørenskog IF | 0:0 | Molde FK II | |||||||||
Åskollen FK | 2:2 | Mjøndalen IF II | |||||||||
Sandnes Ulf II | 2:1 | Madla IL | |||||||||
OFK Belgrad | 0:1 | Smederevo 1924 | |||||||||
Tekstilac | 1:1 | Graficar | |||||||||
Jedinstvo Ub | 2:1 | Macva | |||||||||
FK Indjija | 0:0 | Radnicki Srem | |||||||||
Dugopolje U19 | 0:1 | HNK Sibenik U19 | |||||||||
Tottenham U21 | 8:7 n.E. | Liverpool U21 | |||||||||
Budapesti VSC | 1:2 | Nyíregyháza | |||||||||
Csákvár | 3:1 | Kozármisleny | |||||||||
Mosonmagyaróvár | 1:1 | Budafoki MTE | |||||||||
Kazincbarcika | 2:3 | ETO FC Győr | |||||||||
FC Ajka | 0:2 | Honvéd | |||||||||
Gyirmót FC | 1:1 | Tiszakécske | |||||||||
Szeged | 1:1 | BFC Siófok | |||||||||
KMSK Deinze | 1:2 | Lommel SK | |||||||||
LKS Lodz II | 2:2 | Radunia Stezyca | |||||||||
Stomil Olsztyn | 0:1 | Olimpia Grudz. | |||||||||
Hødd | 2:1 | Vard | |||||||||
Vålerenga II | 2:4 | Alta IF | |||||||||
Junkeren | 0:2 | Skeid | |||||||||
Grorud | 1:3 | Kjelsås | |||||||||
Strømmen | 2:0 | Stjørdals-Blink | |||||||||
Tampines Rovers | 3:1 | Albirex N. (S) | |||||||||
SR Delémont | 1:2 | FC Zürich U21 | |||||||||
Servette U21 | 1:1 | Luzern U21 | |||||||||
Rewa FA | 2:2 | Auckland City | |||||||||
Röthis | 2:3 | Wolfurt | |||||||||
Rankweil | 6:5 | Imst | |||||||||
Neftchi | 2:2 | FK Andijon | |||||||||
Sogdiana | 1:2 | Navbahor | |||||||||
OSK Igalo | 2:0 | FK Berane | |||||||||
Kom Podgorica | 4:1 | FK Podgorica | |||||||||
FK Iskra | 2:1 | Internacional | |||||||||
FK Lovcen | 1:2 | OFK Grbalj | |||||||||
FK Bokelj | 2:1 | Otrant-Olympic | |||||||||
Esbjerg fB | 3:2 | FC Roskilde | |||||||||
FC Coffrane | 1:2 | FC Naters | |||||||||
Nottingham U18 | 3:2 | Everton U18 | |||||||||
FC Thun U21 | 0:2 | FC Langenthal | |||||||||
FC Münsingen | 2:0 | FC Wohlen | |||||||||
FC Black Stars | 3:1 | FC Schötz | |||||||||
FC Gossau | 4:1 | Winterthur U21 | |||||||||
FC Eddersheim | 2:1 | Hünfelder SV | |||||||||
RW Walldorf | 1:0 | Stadtallendorf | |||||||||
Ponferradina | 2:1 | Real Unión | |||||||||
Unionistas CF | 1:0 | Real Sociedad B | |||||||||
CyD Leonesa | 0:0 | CD Teruel | |||||||||
Dep. La Coruna | 1:0 | Barça Atlètic | |||||||||
Osasuna B | 0:1 | Sestao River | |||||||||
Castellón | 1:3 | UD Ibiza | |||||||||
CD Alcoyano | 3:1 | AD Ceuta | |||||||||
Atl. Madrid B | 0:0 | UD Melilla | |||||||||
Atl. Baleares | 3:1 | Linares | |||||||||
Antequera CF | 0:2 | Real Murcia | |||||||||
San Fernando CD | 1:1 | FC Málaga | |||||||||
RM Castilla | 1:0 | Granada B | |||||||||
TSV Meerbusch | 0:1 | 1.FC Kleve | |||||||||
Adler Frintrop | 3:3 | TVD Velbert | |||||||||
SW Essen | 2:3 | SC St. Tönis | |||||||||
Ratingen 04/19 | 0:1 | KFC Uerdingen | |||||||||
Schonnebeck | 0:3 | VfB Homberg | |||||||||
Mülheimer FC | 4:3 | Hamborn 07 | |||||||||
Germ. Teveren | 0:4 | B. Gladbach 09 | |||||||||
SpVg Porz | 0:2 | VfL Vichttal | |||||||||
FC Hürth | 1:0 | Siegburger SV | |||||||||
U. Schafhausen | 2:3 | E. Hohkeppel | |||||||||
Fortuna Köln II | 1:1 | FV Endenich | |||||||||
BW Königsdorf | 2:2 | Frechen 20 | |||||||||
Türk. Augsburg | 1:3 | SV Heimstetten | |||||||||
FC Cosmos | 2:0 | FC Bitburg | |||||||||
Quierschied | 2:2 | A. Ludwigshafen | |||||||||
TuS Makkabi | 1:0 | Tasmania Berlin | |||||||||
TSG Neustrelitz | 2:1 | Dyn. Schwerin | |||||||||
SV Sparta | 1:5 | H. Zehlendorf | |||||||||
E. Mahlsdorf | 1:0 | Anker Wismar | |||||||||
SC Staaken | 1:2 | Optik Rathenow | |||||||||
FC Grimma | 2:1 | Ein. Rudolstadt | |||||||||
FCE Wernigerode | 3:1 | Budissa Bautzen | |||||||||
SV Todesfelde | 5:2 | Türkspor Kiel | |||||||||
VfR Neumünster | 5:0 | PSV Neumünster | |||||||||
Eckernförder SV | 2:1 | TSB Flensburg | |||||||||
G. Egestorf/L. | 1:1 | Rotenburger SV | |||||||||
VfV Hildesheim | 2:0 | VfL Oldenburg | |||||||||
TuS Bersenbrück | 2:1 | Kickers Emden | |||||||||
SSV Vorsfelde | 3:0 | STK Eilvese | |||||||||
BW Bornreihe | 2:2 | Heeslinger SC | |||||||||
FC Motagua | 3:4 | CD Olimpia | |||||||||
River Plate | 3:0 | Central Córdoba | |||||||||
Tigre | 0:1 | Estudiantes LP |
|
||||||||
Dep. Riestra | 1:0 | San Lorenzo |
|
||||||||
Belgrano | 4:4 | Racing Club |
|
||||||||
Lanús | 0:2 | Ind. Rivadavia | |||||||||
SV Schwechat | 4:2 | ASV 13 | |||||||||
Slovan HAC | 0:3 | Helfort | |||||||||
Hellas Kagran | 0:2 | Union Mauer | |||||||||
St. Peter/Au | 3:2 | Kilb | |||||||||
Schalke 04 U19 | 3:2 | Düsseldorf U19 | |||||||||
FC ViOn U19 | 2:1 | Petrzalka U19 | |||||||||
Michalovce U19 | 1:0 | MFK Dukla U19 | |||||||||
SV St.Jakob/Ros | 3:1 | SV Kraig | |||||||||
Klagenfurt II | 1:3 | ATUS Velden | |||||||||
SV Spittal/Drau | 4:0 | Donau Klagenf. | |||||||||
FC Egg | 3:5 | Admira Dornbirn | |||||||||
Thalgau | 0:0 | Grödig | |||||||||
Dardania LS | 5:1 | Veyrier Sports | |||||||||
FC La Tour | 1:3 | Perly-Certoux | |||||||||
BSC Old Boys | 5:3 | FC Ueberstorf | |||||||||
FC Bosporus | 1:2 | FC Pratteln | |||||||||
FC Dübendorf | 2:6 | FC Wil II | |||||||||
FC Kiffen | 6:1 | FC Futura | |||||||||
PEPO | 1:1 | Reipas Lahti | |||||||||
Grankulla IFK | 1:1 | Nurmijärvi | |||||||||
FC Inter II | 4:1 | SexyPöxyt | |||||||||
FC Honka | 1:3 | Ilves II | |||||||||
EBK | 1:1 | TPV | |||||||||
VJS Vantaa | 2:1 | P-Iirot | |||||||||
TP-47 | 1:1 | Kuopion Elo | |||||||||
JS Hercules | 3:1 | JPS | |||||||||
Jakobstads BK | 3:1 | SJK III | |||||||||
Närpes Kraft | 0:2 | GBK | |||||||||
BATE 2 Borisov | 1:1 | Lokomotiv Gomel | |||||||||
BK Maxline | 3:0 | ABFF U17 | |||||||||
FK Baranovichi | 0:0 | Slonim | |||||||||
Colon FC | 2:2 | Sud América | |||||||||
Club Oriental | 2:1 | Tacuarembó | |||||||||
Flamurtari FC | 0:0 | KF Korabi | |||||||||
KF Vora | 3:4 | FK Apolonia | |||||||||
Fiorenzuola | 1:3 | Novara | |||||||||
Recanatese | 1:0 | Vis Pesaro | |||||||||
Monterosi | 0:1 | Potenza | |||||||||
V. Francavilla | 1:1 | Monopoli | |||||||||
Servette U19 | 3:4 | FC Zürich U19 | |||||||||
Mendiola 1991 | 0:0 | Phil. Army | |||||||||
Cebu | 3:1 | One Taguig | |||||||||
Davao Aguilas | 1:0 | Stallion Laguna | |||||||||
LPS | 2:1 | Valtti | |||||||||
Nejmeh SC | 1:0 | Al-Ahed | |||||||||
Puntarenas FC | 1:1 | Cartaginés | |||||||||
Saprissa | 3:1 | Santos FC | |||||||||
LD Alajuelense | 5:0 | Guanacasteca | |||||||||
Grecia | 2:2 | AD San Carlos | |||||||||
Pérez Zeledón | 0:3 | Liberia | |||||||||
Sporting FC | 1:1 | Herediano | |||||||||
Daugavpils | 4:1 | Tukums | |||||||||
Kitchee | 1:2 | Eastern | |||||||||
Lubin U19 | 1:2 | Jagiellonia U19 | |||||||||
Rakow U19 | 0:1 | Wisla U19 | |||||||||
Arka Gdynia U19 | 1:0 | Legia U19 | |||||||||
HKFC | 1:0 | North District | |||||||||
FK Qabala | 2:0 | Sabah FK | |||||||||
Sumqayit | 2:1 | FK Sabail | |||||||||
Ararat-Armenia | 6:4 n.E. | Urartu Erewan | |||||||||
Shirak II | 2:0 | MIKA Erewan | |||||||||
Hammarby TFF | 1:2 | Umeå FC | |||||||||
Assyriska FF | 1:2 | Örebro Syr. | |||||||||
IFK Stocksund | 4:1 | Piteå IF | |||||||||
Karlbergs BK | 1:2 | Friska Viljor | |||||||||
Sollentuna FK | 1:0 | IF Karlstad | |||||||||
Torns IF | 2:0 | Onsala BK | |||||||||
FC Trollhättan | 2:1 | Oskarshamns AIK | |||||||||
Norrby IF | 0:2 | Lunds BK | |||||||||
Torslanda IK | 3:1 | Ariana FC | |||||||||
KÍ Klaksvík | 2:1 | Víkingur | |||||||||
LDU Quito | 2:2 | CS Emelec | |||||||||
CD El Nacional | 1:2 | Independiente | |||||||||
Delfín SC | 0:1 | Orense SC | |||||||||
Narva U17 | 3:0 | FC Flora U17 | |||||||||
Lucky Mile | 0:2 | Tuen Mun | |||||||||
Wing Go | 3:3 | Leaper | |||||||||
Sun Hei | 0:4 | CFCSSHK | |||||||||
Fu Moon | 2:4 | Kwun Tong | |||||||||
Yau Tsim Mong | 2:2 | Kwai Tsing | |||||||||
Wan Chai | 0:1 | KCC | |||||||||
3 Sing | 2:2 | Central Western | |||||||||
Citizen | 1:3 | Eastern Distr. | |||||||||
Wong Tai Sin | 3:1 | Hoi King | |||||||||
South China AA | 5:2 | Yuen Long | |||||||||
Sai Kung | 1:4 | Kowloon City | |||||||||
Futuro | 0:2 | AC Taipei | |||||||||
Taipei Vikings | 2:4 | Tainan City | |||||||||
Ming Chuan Univ | 0:3 | Hang Yuan FC | |||||||||
Taipower | 1:0 | Leopard Cat | |||||||||
Thanh Hoa FC | 3:2 | Binh Duong FC | |||||||||
CAHN FC | 3:1 | Khanh Hoa FC | |||||||||
Hai Phong FC | 0:0 | Quang Nam FC | |||||||||
FK Eskhata | 2:2 | FK Istaravshan | |||||||||
FC Kuktosh | 0:3 | ZSKA Dushanbe | |||||||||
KF Liria | 1:3 | SC Gjilani | |||||||||
KF Llapi | 1:0 | FC Malisheva | |||||||||
FC Ballkani | 3:0 | KF Fushë Kosova | |||||||||
KF Dukagjini | 1:0 | FC Prishtina | |||||||||
FC Drita | 0:0 | Feronikeli 74 | |||||||||
Melbourne Vict. | 0:0 | Wellington | |||||||||
Mons Calpe | 2:0 | Bruno's Magpies | |||||||||
Schwabmünchen | 1:1 | SC Olching | |||||||||
TV Erkheim | 0:0 | VfB Durach | |||||||||
FC Ehekirchen | 3:1 | TSV Bobingen | |||||||||
IF Lyseng U19 | 1:1 | Kolding IF U19 | |||||||||
B.93 U19 | 1:0 | SfB-Oure FA U19 | |||||||||
TB Tvøroyri | 4:0 | HB Tórshavn II | |||||||||
AB Argir | 2:2 | B71 Sandoy | |||||||||
Bravos do Maqui | 2:0 | Santa Rita CFC | |||||||||
Desp. Huíla | 3:0 | Malanje | |||||||||
Wiliete SC | 2:1 | Sao Salvador | |||||||||
Sunshine Stars | 1:0 | Rivers United | |||||||||
Sporting Lagos | verlegt | Enugu Rangers | |||||||||
Enyimba Aba | verlegt | Rivers United | |||||||||
Shooting Stars | verlegt | Abia Warriors | |||||||||
Gombe United | verlegt | Sunshine Stars | |||||||||
Akwa United | verlegt | FC Heartland | |||||||||
Remo Stars FC | verlegt | Kano Pillars | |||||||||
Niger Tornadoes | verlegt | Kwara United | |||||||||
Bayelsa | verlegt | Plateau United | |||||||||
AS Rom U17 | 3:1 | Parma U17 | |||||||||
US Sassuolo U17 | 0:1 | Monza U17 | |||||||||
AC Mailand U19 | 2:1 | Frosinone U19 | |||||||||
Juventus U19 | 1:1 | Monza U19 | |||||||||
Lecce U19 | 1:1 | AS Rom U19 | |||||||||
Bologna U19 | 2:1 | FC Turin U19 | |||||||||
Sassuolo U19 | 3:1 | AC Florenz U19 | |||||||||
Kuressaare U21 | 1:4 | JK Tammeka U21 | |||||||||
XJ Snowland | 8:0 | IM Caoshangfei | |||||||||
GN 92' United | 0:5 | YL Tianjiao | |||||||||
Lecce U18 | 2:2 | FC Turin U18 | |||||||||
Frosinone U18 | 1:1 | Lazio U18 | |||||||||
AC Mailand U18 | 0:1 | Parma U18 | |||||||||
CZ Mighty Lions | 0:1 | ZJ FC | |||||||||
SZ Peng City | 1:2 | QD West Coast | |||||||||
HLJ Ice City | 2:0 | LN Tieren | |||||||||
WX Wugo | 0:1 | SH JD Huilong | |||||||||
SJZ Gongfu | 2:1 | FS Nanshi | |||||||||
YN Yukun | 5:1 | YB Longding | |||||||||
GuaZ FC | 1:1 | QD Red Lions | |||||||||
BJ IT | 2:1 | HB Istar | |||||||||
SD Taishan B | 0:1 | HM Codion | |||||||||
GZ Ruishi | 5:0 | QZ Yassin | |||||||||
HN Billows | 2:1 | GX Lanhang | |||||||||
Pianese | 0:1 | Campobasso 1919 | |||||||||
Cavese | 1:0 | Team Altamura | |||||||||
FC Shkupi | 0:0 | Brera Strumica | |||||||||
Shkendija | 0:2 | Struga | |||||||||
Gostivar | 0:0 | Rabotn. Skopje | |||||||||
Tikves | 0:0 | Voska Sport | |||||||||
Sileks Kratovo | 1:1 | Vardar Skopje | |||||||||
Makedonija | 2:1 | Bregalnica Stip | |||||||||
Floriana FC | 2:4 n.E. | Sliema Wander. | |||||||||
Necaxa U23 | 2:0 | UNAM Pumas U23 | |||||||||
Snipers FC U17 | 3:1 | Mumbai U17 | |||||||||
Corbett FC U17 | 1:0 | FC Goa U17 | |||||||||
B. Dortmund U17 | 3:2 n.V. | Leverkusen U17 | |||||||||
Royal Antwerpen | 1:2 | Cercle Brügge | |||||||||
KAA Gent | 0:1 | OH Leuven | |||||||||
VV St. Truiden | 2:1 | KV Mechelen | |||||||||
PAOK Saloniki | 2:0 | Olymp. Piräus | |||||||||
CD La Equidad | 0:2 | Indep. Santa Fe | |||||||||
Deportes Tolima | 1:1 | Once Caldas | |||||||||
CF América | 1:1 | CF Pachuca | |||||||||
Toluca | 0:0 | Chivas |
|
||||||||
SC Condor | 2:4 | Concordia II | |||||||||
SC Vier-Marsch. | 0:2 | VfL Lohbrügge | |||||||||
Ahrensburg | 5:4 | ASV Hamburg | |||||||||
Hamm United | 1:5 | SV Altengamme | |||||||||
Cape Town City | 1:1 | TS Galaxy FC | |||||||||
Golden Arrows | 1:1 | Chippa United | |||||||||
AmaZulu FC | 1:1 | Kaizer Chiefs | |||||||||
Formentera | 0:1 | CD Izarra | |||||||||
Ciudad Real | 0:0 | Real Avilés | |||||||||
Altona 93 II | 1:2 | Barmbek-U. | |||||||||
TBS Pinneberg | 6:1 | SC Victoria II | |||||||||
Eintr. Lokstedt | 5:2 | SSV Rantzau | |||||||||
Letzte Torschützen
Spieler/Team
Begegnung